אוכל בריא בגני ילדים

אוכל בריא בגני ילדים

הפעילות המתבצעת בגן הילדים משפיעה רבות על בריאותו והתפתחותו של הילד

כיום, כאשר רוב הילדים מבלים את שנותיהם הראשונות בגני ילדים, לגנים אלו השפעה רבה על התפתחות הילדים ועל בריאותם. אחד הגורמים המשפיעים ביותר על היבטים אלו הינו כמובן האוכל אותו מקבלים באופן יומיומי בגנים אלו, ולכן נרצה לוודא כי מדובר באוכל בריא ומזין.

אז מה המשמעות של אוכל בריא בגני ילדים וממה הוא מורכב?

  • הרכב המזון: הרכב המזון אותו צורכים ילדים בגנים משפיע משמעותית על התפתחותם ובריאותם, וכאשר אנו מדברים על אוכל בריא בגני הילדים נרצה לוודא כמובן כי הוא מורכב מכלל המרכיבים הנדרשים לילדים קטנים. המזון הניתן לילדים בגני הילדים צריך להכיל את כל אבות המזון בכמויות הנכונות, כאשר כיום אנו רואים בגנים רבים הגזמה במתן הפחמימה או הסוכרים. כמו כן, חשוב לספק לילדים אוכל מגוון, כך שיוכלו להפיק ממנו את המרב וכמובן לא להשתעמם ממנו לאורך זמן.
     
  • איכות המזון: גם איכות המזון משפיעה משמעותית על השפעותיו הבריאותיות על הילדים, וזה אינו מספיק להגיש אוכל המכיל את כלל אבות המזון בכמויות הנכונות, אלא גם באיכות הנכונה. ירקות טריים בריאים הרבה יותר לילדים מאשר ירקות מבושלים, וכך גם בשרים ועופות מבושלים ולא מטוגנים, ולכן נקפיד על הגשת ירקות טריים ובשר שלא עבר עיבוד מוגזם, כמו שקורה לדוגמא כאשר מכינים שניצל. כמו כן, יש לוודא את טריות המוצרים בעת ההגשה, ולהשתדל שלא להגיש מוצרים משומרים או כאלה אשר עברו בישול, הקפאה וחימום מחדש.
     
  • תדירות האכילה: לאחר שדאגנו לאספקת מזון בריא לילדנו בגנים, חשוב שנקפיד גם על האכלתם בתדירות הנכונה, אשר תאפשר להרגיל את גופם לקבלת מזון בשעות מסוימות ובכמויות קצובות, דבר אשר מעצים את תחושת השובע ומקטין את הצורך של הילדים לאכול דברי מתיקה או "לנשנש" לאורך כל היום. במהלך שהותו בגן, על הילד לאכול ארוחת בוקר וארוחת צהריים בשעות קבועות, וכן מומלץ לאכול פרי בין הארוחות.

אכילה נכונה בגיל הגן מסייעת בהתפתחות תקינה ומניעת השמנת יתר ומחלות נוספות

הרגלי האכילה בגילאים צעירים משפיעים עלינו לאורך כל החיים, ויכולים לעודד או למנוע התפתחות מחלות שונות, ולכן חשוב ביותר להקפיד על אכילה נכונה של מזון איכותי בגנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *