כיצד לבחור חדרי בריחה שיתאימו לילדים קטנים?

חדרי בריחה מספקים מסגרת מושלמת לפעילות משותפת עבור המשפחה והילדים. חדרי בריחה מפוזרים כיום בכל רחבי הארץ והם מציעים פעילויות במגוון עצום של נושאים. המטרה העיקרית של החדרים היא לאתגר את המשתתפים ולדמות עבורם אשליה של 360 מעלות, אך הם נדרשים בין היתר גם להתאים לקהל היעד מבחינת תחומי עניין ויכולות קוגניטיביות או גופניות.

האתגר האמיתי הוא בבחירת חדרי בריחה שיכולים להתאים גם לילדים קטנים. במקרה הזה יש מספר טיפים שיכולים לסייע:

א. ערבו את הילדים בתהליך קבלת ההחלטות – נסו לתת לילדים להביע את דעתם על חדרי בריחה שונים. היכנסו יחד איתם לאתרי האינטרנט שעוסקים בתחום וצפו בתמונות ובסרטונים. בדקו את התגובות של הילדים לחדרי בריחה מסוימים והשתמשו בפידבק שלהם כדי לבצע סינון בין האפשרויות.

ב. קבלו המלצות ממשפחות שכבר ביקרו שם – המלצה של לקוחות קודמים היא דרך מצוינת לדעת האם חדרי הבריחה מתאימים לילדים. תוכלו לקבל המלצות ממשפחות שכבר ביקרו שם, מחברים ומקרובי משפחה שלכם. נצלו את ההזדמנות כדי לשאול על אופי החדרים, סוג האתגרים ורמת הפעילויות.

ג. קראו מידע באתרי אינטרנט – יהיה לכם קל יותר לבחור חדרי בריחה שמתאימים  לילדים קטנים אם תקראו את המידע הרלוונטי באתרי האינטרנט. היכנסו לכמה שיותר אתרים ונסו למצוא חדרי בריחה שעולים בקנה אחד עם הציפיות שלכם.

ד. התאימו את חדרי הבריחה לאופי הפעילות – במידה ואתם מתכננים להגיע לחדר בקבוצה גדולה ויחד עם כל המשפחה, תוכלו למשל למצוא פעילויות עם אתגרים מגוונים וכך להבטיח שכל אחד מהמשתתפים יעסיק את עצמו. לעומת זאת, ביקור אינטימי יותר עם המשפחה הגרעינית או עם הילדים בלבד יחייב אתכם למצוא חדרי בריחה שמותאמים מראש לגילאים צעירים.

מה יש בחדרי בריחה שמתאימים לילדים קטנים?

חדרי בריחה שמתאימים לילדים קטנים צריכים קודם כל להיות בטוחים לחלוטין. בחדרים כאלה אין מקום למשימות פיזיות מאתגרות, לחידות שמבוססות על הפעלת כוח ולתכנים גסים או אלימים. כאשר חדרי בריחה מתאימים לילדים קטנים הם בהכרח לא צריכים להיות מפחידים, וחשוב שההדרכה לפני המשחק תועבר על ידי אנשי מקצוע שמכירים את קהל היעד.

בנוסף, בחדרי בריחה שמתאימים לילדים קטנים יש בדרך כלל אולם כניסה ייעודי ורחבת יציאה למנוחה והפסקה. יש להביא בחשבון שהילדים לא תמיד מסוגלים לבלות בתוך חדרי הבריחה יותר מכמה דקות ברצף, אז צריך מלכתחילה לדאוג לתנאים המתאימים עבורם.

לסיכום, פעילות עם ילדים בחדרי בריחה מציעה יתרונות רבים אך היא מחייבת היערכות מוקדמת מצד ההורים ושאר בני המשפחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *