דשא סינטטי בגני ילדים

מהם היתרונות של דשא סינטטי לחצרות גני ילדים ובתי ספר?

דשא סינטטי הפך בשנים האחרונות לפתרון האידיאלי בריצוף גינות פרטיות וציבוריות, חצרות גני ילדים, גני משחקים ובתי ספר. הסיבה לכך קשורה למספר יתרונות שניתן להשיג רק עם דשא סינטטי:

א. חיסכון במים – דשא סינטטי מעביר מסר חינוכי נכון כי הוא חוסך במים ועוזר לשמור על איכות הסביבה. החיסכון במים נובע מכך שאין צורך בהשקיה של הדשא כדי לשמור על המראה הירוק והמזמין, בעוד השמירה על איכות הסביבה היא תוצאה של היעדר צורך בדישון, ריסוס וכיסוח. אין שימוש בחומרים מזיקים שמזהמים את הסביבה והדשא גורם לילדים רצון לשחק ולפרוק אנרגיות.דשא סינטטי בגני ילדים

ב. עמידות בפני בלאי ושחיקה – חצרות גני ילדים ובתי ספר נמצאים מטבע הדברים תחת עומס של תנועה, ריצה, הליכה ועוד. הדרך היחידה לרצף את החצרות בלי לפגוע בבטיחות של הילדים היא להשתמש בדשא סינטטי. מלבד העובדה שהוא עמיד בפני בלאי ולכן שומר על המראה המקורי שלו גם אחרי שנים, הוא לא נשחק ונשאר יציב ושטוח.

ג. התאמה לכל החצרותדשא סינטטי הוא פתרון יעיל ומומלץ לחצרות גני ילדים ובתי ספר שבהן קשה להצמיח דשא טבעי. הוא יכול להתאים גם לחלקים יותר חשוכים או קרים של החצר ויש סוגים מסוימים שגם עמידים בפני חשיפה ישירה לשמש, תנאי קור ולחות בלילה ועוד.

השוואה בין דשא סינטטי וטבעי

מנהלים גני ילדים ובתי ספר מבינים היטב את היתרונות של דשא סינטטי. הם יודעים שהרבה יותר קל להתקין אותו בהשוואה לדשא הטבעי, ושהוא גם דורש הרבה פחות תחזוקה. השיקול הכלכלי חשוב בחצרות גני ילדים ובתי ספר, כי התקציב כמובן מוגבל ומחייב פיקוח ובקרה.

השוואה בין דשא סינטטי וטבעי לא משאירה ספק לגבי ההתאמה שלו לחצרות גני ילדים ובתי ספר. כיום ניתן למצוא אותו במוסדות לימוד, בשטחים ציבוריים ובמגרשי ספורט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *