פציעות בגן ילדים

פציעה בגן ילדים

448" />אחד המצבים המבהילים ביותר שיכולים להתרחש בגן הילדים הוא מצב של פציעה
האחריות המוטלת על גבי הצוות בגן הילדים היא אחריות רבה וכבדה מאוד. בסופו של דבר, האחריות על הגננות והסייעות היא אחריות על כמות גדולה מאוד של ילדים בגילאים הצעירים ביותר – גילאים שבהם הילדים הם שובבים מחד, ופגיעים מאוד מאידך. ברור, אם כן, שהשגרה בגן הילדים היא שגרה שיכולה להיות גם מבהילה ביותר, כאשר היא מערבת פציעה של אחד הילדים. כעת, נבין בדיוק כיצד עליכם להתנהל במצב של פציעה בגן ילדים, מתי יש לבצע הזמנת אמבולנס, מתי מיידעים ואת מי, וכיצד נוהגים בצורה הנכונה ביותר עם כל הילדים ללא יוצא מן הכלל.

כיצד יש להתנהל בשלבים במצב של פציעה בגן ילדים?

• מיד לאחר הפציעה – הדבר החשוב ביותר שיש לבצע לאחר הפציעה הוא למנוע פציעה נוספת. כלומר, יש להרחיק את כל הילדים מגורם הפציעה ולוודא שעל כל שאר הילדים יש השגחה של לפחות איש צוות אחד. במידה ואנחנו חוששים מפגיעת גב אצל הילד, חשוב מאוד שהוא ישכב על הרצפה ללא תזוזה, ויש לבצע הזמנת אמבולנס באופן מידי.

• את מי מיידעים? לאחר שאנחנו מוודאים שכל הילדים נמצאים בהשגחה ושהילד שנפצע רגוע, עלינו להתריע להורים שלו בשיחת טלפון, ולוודא שהמסר מגיע אליהם. במידה וישנה הזמנת אמבולנס, היידוע של ההורים חייב להיות מיד לאחר הזמנת האמבולנס, עוד בטרם הוא מגיע למקום.

• לשמור על קור רוח – נדגיש זאת שוב ושוב עד שהדבר יהיה ברור. עבודה בגן ילדים היא עבודה מלחיצה לעתים, והצוות עצמו צריך לעבור גם הכשרות של עזרה ראשונה עבור מענה לסיטואציות כאלה – וחשוב מאוד לשמור על קור רוח מלא בסיטואציות של פציעת ילד, בכדי למנוע פציעות נוספות ממנו ומילדים נוספים.

פציעות בגן ילדיםהדבר החשוב ביותר במצב של פציעה בגן הילדים הוא שמירה על קור רוח
כאשר שומרים על קור רוח בגן הילדים, מבטיחים את הניהול המתאים של אירוע פציעה, ולא מאבדים את העשתונות גם כאשר התנאים נראים בעייתיים מאוד. החל מהרחקת גורמי סיכון, דרך הזמנת אמבולנס ועד חבישה, קירור והרגעה של מקום הפציעה – הכל נמצא בהכשרה ובידע הבסיסי שלנו, וצריך לדעת פשוט לנהוג נכון וכמובן למנוע ככל הניתן פאניקה ולחץ אצל שאר הילדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *